FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları

FUE saç ekimi nedir hakkında saç ekimi forum sitesinde bulunan içeriğin yer aldığı bölümdür. FUE saç ekimi nedir hakkında ki içeriğe ulaşabilirsiniz. FUE saç ekimi nedir?
FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları

FUE Saç Ekimi, (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) 2006 yılından sonra uygulanmaya başlanan, ense bölgesindeki saç köklerinin kesi olmadan ve ameliyat izi kalmadan, tek tek toplanması işlemiyle yapılan saç ekimi yöntemidir. Çeşitli mm özelliklere sahip punch uçlar kullanılarak yapılan greft toplama işleminde, saçlı dokunun donor bölgeden ayrılması sağlanarak  saç kökleri teker teker toplanır ve saç dökülmesi sonucu kellik yaşanan bölgeye nakil edilir. 

FUE saç ekimi halk arasında kabul görmesinin ardından saç ekimi operasyonlarında önemli bir artış söz konusu olmuştur. FUE saç ekiminden önceki yöntemlere göre çok daha konforlu ve rahat olan FUE yöntemi ile saç ekimi işleminde donör alanda kesi yapılmadığı için dikiş gerektirmez ve bu sebeple kalıcı bir iz oluşmaz. Ayrıca FUE saç ekimi vücudun farklı bölgelerinin de saç ekiminde donör alan olarak kullanılmasına iman sunmuştur. Örneğin çene altı sakal bölgesi, göğüs bölgesi, koltuk bölgesi ve genital bölge gibi bir çok alanın donör bölge olarak kullanılmasını sağlamıştır.

FUE Yönetimi Nedir?

Geçtiğimiz 25 yılda saç ekimi alanında önemli gelişmeler yaşandı ve bu gelişmelerin en önemlisi, saç ekiminin tüm dünyada hızla yaygınlaşmasını sağlayan ve saç ekiminin daha çok tercih edilir olmasına sebep olan FUE yönetimidir. FUE yöntemi 2006 yılında halk arasında duyulmaya başladıktan sonra ve ameliyat gerektirmeden kesiksiz, dikişsiz ve izsiz saç ekimine imkan sunarak çok önemli bir avantaj sağladı. Böylece doğal ve izsiz saç ekimi tüm dünyada saç dökülmesi için tercih edilen bir saç ekimi yöntemi haline geldi.
FUE Saç Ekimi, daha eski bir yöntem olan FUT ile saç ekimi yönteminden farklı olarak bir çok avantaja sahiptir. Her iki yöntemde de saç köklerinin toplanma kısmı birbirinden farklıdır. FUT saç ekimi yönteminde ense bölgesine iki parmak genişliğinde bir kesi oluşturulur ve buradaki deri saç kökleriyle birlikte bir bant gibi olduğu yerden sökülerek, saçlı doku parçalanarak saç kökleri saç ekimi için hazır hale getirilerek saç nakli işlemi gerçekleştirildi. FUE saç ekimi yönteminde ise saçlı doku micro motor aracılığı ile tek tek alınarak, özel solüsyonlarda bir süre bekletilir ve daha sonra açılan kanallara tek tek nakil edilir. 

FUE  Saç Ekimi Yöntemi kesik veya dikişe gerek duyulmadan uygulanır. Saç kökleri micro motor ile  bulundukları bölgeden çıkarılır, bu sayede yara izi yada dikiş izi oluşmaz.

FUE Saç Ekimi Yöntemi’nin Avantajları

  • FUE Saç Ekimi 2006 yılından beri dünyada en yaygın şekilde uygulanan saç ekimi yöntemidir.
  • FUE saç ekimi donör alandaki sağlıklı ve güçlü saç kökleri tek tek seçmeye imkan sunar.
  • FUE yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde donör bölge çok daha hızlı iyileşir.
  • FUE saç ekimi operasyonu sonrası donör bölgede iz kalmaz.
  • FUE yöntemi sayesinde vücudun farklı bölgelerindeki saçlı dokuda donör alan için kullanılabilir.
  • FUE saç ekimi, saçlı dokunun tek tek toplanmasına imkan sunar.
  • FUE saç ekimi yönteminde saçlı dokunun etrafında ki saç köklerine zarar verilmez.
  • FUE tekniği, son yıllarda adını oldukça sık duyduğumuz kalem saç ekimi tekniği olarak bilinen DHI tekniği ile birlikte uygulanabilmektedir.
  • Saç kökünün kalitesine ve yapısına göre saç köklerinin çevresinde 0,4-1 mm çapında yuvalar oluşturularak saç köklerinin doku ile (foliküler unite) birlikte çıkarılması sağlanır ve saçlı doku tek tek toplanarak donör bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesi sağlanır.

Günümüzde farklı isimlerle ortaya atılan birçok saç ekimi yöntemi (robotik saç ekimi,  DHI saç ekimi , Micromotor FUE saç ekimi, Fiber FUE saç ekimi vs) temel uygulama prensibi olarak FUE Saç Ekimi yöntemine dayanmaktadır. Doktorunuzun size önerdiği saç ekimi yöntemleri ile ilgili önceden bazı bilgilere sahip olmanız, 6 ile 10 saat süre saç ekimi operasyonunuzda hangi yöntemlerin kullanılacağını ve bu süreçte neler yaşanacağını düşünebilmeniz adına oldukça önemlidir.

FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları hakkındaki yorumlar

FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları konusu için hiç yorum yapılmamış!

İlk yorum yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yap!

FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları için yorum yap!

Sizin için bir önerimiz var!
FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları
FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları ilginizi çeker diye düşündük!