Gold FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları

Gold FUE saç ekimi nedir hakkında saç ekimi forum sitesinde bulunan içeriğin yer aldığı bölümdür. Gold FUE saç ekimi nedir hakkında ki içeriğe ulaşabilirsiniz. Gold FUE saç ekimi nedir?
Gold FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları

Yepyeni bir saç ekimi konusu! Gold Fue saç ekimi!
Gold FUE saç ekimi nedir? Gold Fue saç ekimi fiyatları, Gold fue saç ekiminin farkı nedir gibi bir çok konuya cevap bulabileceğiniz "Gold FUE saç ekimi" konumuz sizlerle.
Değerli saç ekimi forumu ziyaretçisi,
Gold fue saç ekimi nedir? Gold Fue saç ekimi nasıl yapılır? Gold Fue saç ekiminin farkı nedir? gibi soruların tamamına yanıt bulacağımız bir yazı ile karşınızdayız. keyifli okumalar dileriz.

Teknoloji tüm hızıyla gelişmeye devam ederken, sağlık sektöründe de bu gelişmeleri görmeye devame diyoruz. Değerli madenlerin sağlık alanında kullanımı yeni değil. Çok uzun yıllardır altın, safir, elmas gibi bir çok değerli maden medikal cihazlarında kullanılıyordu. Son gelişmeler doğrultusunda saç ekimi sektöründe de bu değerli madenlerin kullanımına sıkça rastlar hale geldik. Safir uçlu saç ekimi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bilim insanları, medikal cihaz geliştiricileri ve saç ekimi merkezleri yoğun bir rakabet içerisinde yarışırken yeni teknolojik gelişmelerde bu rekaber içerisinde doğuyor. En son saç ekimi gelişmelerinden bir tanesi olan altın fue saç ekimi yada diğer bir deyiş ile gold fue saç ekimi bu rekabetin son ürünü. 
Öncelikle bilmeniz gerekir ki; altın fue saç ekimi yada gold fue saç ekimi yeni bir saç ekimi tekniği değil, yeni bir saç ekimi yönetimidir. Altın madeni, medikal cihaz kullanımında daha dayanıklı olduğu konusunda algı oluştursada henüz ispatlanmış bir farkı söz konusu değildir. Altın kullanımı medikal cihazlarda uzun yıllardır kullanılıyor. Saç ekimi sektöründe de kullanılmaya başlandı. Böylelikle metal alerjisi gibi alerjilere sahip kişilerin saç ekimi yaptırmasına imkan sundu. Öyleyse gelin saç ekiminde altın kullanımı ve gold fue saç ekimi hakkında bilgilere göz atalım.

Gold Fue saç ekimi yöntemi nedir?

Altın uçlu fue tekniği yada gold fue saç ekimi , altın fue, altın saç ekimi ya da gold saç ekimi tekniği olarak isimlendirilebilmektedir. Altın uçlu FUE tekniğinin normal FUE tekniğine göre en temel farklı, "Altın uçlu FUE" tekniğinde kullanılan medikal cihazların hastanın vücudu ile ya da saç kökleri ile temas eden tüm bölümlerinin altın madeninden yapılmasıdır.

FUE yöntemiyle aynı şekilde uygulanan "Altın uçlu FUE tekniği"ni yeni bir saç ekimi yöntemi olarak ifade etmek yanlıştır. Gold Fue saç ekimi yeni bir saç ekimi yöntemi yada şeklidir. Kullanılan tüm cihaz yada ekipmanların altından üretilmiş olması doğal olarak saç ekimi fiyatlandırma aşamasında da farklılıklar ortaya koymaktadır.

Gold Fue saç ekimi yöntemi nasıl uygulanır?

Gold Fue Saç Ekimi yönteminin uygulama açısından Fue saç ekimi yönteminden hiçbir farklı yoktur. Sadece kullanılan medikal alet ve cihazların uçlarının altın madeninden yapılmış olmasıdır.  Gold Fue saç ekimi yönteminde de öncelikle saç kökleri micromotor yardımıyla çıkartılır ve toplanır. Toplanan saç kökleri altın uçlu aletler yardımıyla özel solüsyonlu sıvılarda ayrıştırılarak bekletilir. Ardından saç dökülmesi ise kellik yaşanan bölgeye açılan kanallara tek tek yerleştirilir.

FUE yöntemi ile aynı olan bu işlemde medikal cihazlar altın kaplama yada altın madeninden üretilmiştir.

Gold Fue saç ekimi yönteminin avantajları nelerdir?

Bilimsel olarak ispatlanmış olmasa da altın madeni insan vucütü ile mükemmel bir uyum içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle kesinlik içermese de "Gold Fue Saç Ekimi" Yöntemi bazı avantajlara sahiptir.

  • Donör bölgeden alınan saç dokunun tutunma oranı artar. Altın dışında bir dış maddeye temas etmeyen saç kökleri, savunmaya geçmez ve uyum içerisinde ekilen saç köklerinin tutunma ve çıkma oranı artar.
  • Saç kökü kanallarında microorganizma oluşma oranı azalır. Bu yüzden ekilen saç kökleri sağlıklı ve rahat bir şekilde büyüyebilir.
  • Yaraların iyileşme hızı artar. Altın madeninin vücut ile uyumlu yapısı sebebiyle ekim sonrası iyileşme süreci hızlanır.
  • Kabuklanma ve kızarıklık seviyesi daha azdır. Yine altın maddesinin vücut ile uyumundan ötürü microparazit oluşumu daha az olduğu için ve iyileşme çok daha hızlı gerçekleştiği için kabuklanma ve kızarıklık daha az olur.

Gold Fue saç ekimi yönteminin dezavantajları nelerdir?

Saç ekiminde altın kullanımının kesinlik içeren dezavantajı olduğu söylenemez. Bu nedenle altının insan vucüdü ile olan uyumundan dolayı avantajları olduğu söylenebilir. Sadece kullanılan cihazların altından üretilmiş olması saç ekimi fiyatları konusunda yüksek kalabilir. Dezavantaj olarak fiyat diyebiliriz.

saç ekimi merkezleri sürekli rekabet içerisinde olduğu için saç ekimi yaptırmak isteyen kişiye farklı yöntemler sunduğunu iddia etmektedir. Bunların bir çoğu ticari isimler olarak nitelendirilmeli ve asla yeni bir teknik olarak algılanmamalıdır. 

Saç ekiminde en son teknik olan DHI Saç Ekimi hakkında bilgi almak için tıklayın..

Gold FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları hakkındaki yorumlar

Gold FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları konusu için hiç yorum yapılmamış!

İlk yorum yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yap!

Gold FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları için yorum yap!

Sizin için bir önerimiz var!
DHI Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları
DHI Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları ilginizi çeker diye düşündük!