Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi, hakkında saç ekimi forum sitesinde bulunan içeriğin yer aldığı bölümdür. Kadınlarda saç dökülmesi hakkında ki içeriğe ulaşabilirsiniz. Kadınlarda saç dökülmesi
Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi, Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri, Kadınlarda saç dökülmesi nasıl tedavi edilir, Kadınlarda saç dökülmesi neden olur gibi sorulara cevapları bulacağınız konumuz "Kadınlarda saç dökülmesi" yayında.

Merhaba değerli saç ekimi forum ziyaretçisi,
Bu yazımız kadın ziyaretçilerimize özel olarak hazırlandı. erkekler kadar kadınlarda saç dökülmesinden şikayetçi durumda. biz bu duruma duyarsız kalamadık ve kadınlarda saç dökülmesi ve çözümleri hakkında bir yazı hazırladık. keyifli okumalar dileriz.

bu yazımızda kadınlarda saç dökülmesi nedenleri nelerdir? kadınlarda saç dökülmesi neden yaşanır? kadınlarda saç dökülmesine karşı etkili bir şampuan var mı? kadınlar saç dökülmesi çözümü nedir? gibi konulara temas ederek kadınlarda saç dökülmesi ve çözümleri hakkında önerilerde bulunacağız.

günümüzde kadınlarda saç dökülmesi erken yaşlarda başlayan bir problem olarak ön plana çıkmaktadır. basit bir problem gibi görünse de önlem alınmaz ise çok büyük kellik sorunlara dönüşebilir. kadınlarda saç dökülmesi çok çeşitli nedenlerden ortaya çıkmaktadır. bu neden uzman bir doktora ile mutlaka temasa geçilmesi gerekmektedir. kadınlarda 'kellik' nadir görünen bir durum olarak algılansa da bu konuda yanıldığınızı hiç düşündünüz mü? çünkü amerikan dermatoloji akademisi verilerine göre Amerika Birleşik Devletlerinde 30 milyon kadın çoğunlukla kalıtsal saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Kalıtsal saç dökülmesi sorunu anne ve babadan alınan genler aracılığı ile gerçekleşiyor ve bu durumun çözümü için çeşitli tedavilere başvuruluyor. 

 

hormonal değişiklikler, gebelik ve aşırı stresten kaynaklı olarak tetiklenen saç dökülmesi sorunu, büyük kaygı verici ve rahatsız edici bir duruma döneşebiliyor. eğer önlem alınmaz ise tedavisi çok zor bir duruma gelebiliyor. bu kadar iç karartıcı bilgiden sonra sorunun çözümüne odaklanmakta fayda var diye düşünüyoruz. :)

kadınlarda saç dökülmesi

kadınlarda saç dökülmesi nedenleri

 • Genetik Faktörler
  Kadınlarda ve erkeklerde farklı saç dökülmesi genleri mevcuttur. Erkeklerde toplumun %50'sinden fazlasında yaşanan kellik sorunu, genel olarak genetik faktör kaynaklıdır. Günümüzde erkeklerde 16-18 yaş aralığında görülen saç dökülmesi problemleri, genç kızlarda da gittikçe artmaktadır. Stres, dengesiz beslenme, uzun süre aç kalma ve hormonal problemler ile tetiklenerek daha da hızlı bir dökülmeye neden oluyor. Ailede kellik problemi yaşanan bireylerde daha fazla görülen bu durum, saç ekimi ve hormonal tedavi gibi bir çok tedavi yöntemiyle sorun olmaktan çıkıyor.
 • Deri Problemleri
  Genetik faktörlerin yanı sıra yaşanan deri problemleri de saç dökülmesine neden olabiliyor. Deri problemleri iç hastalıklarında habercisi olması nedeniyle dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gerekenler faktörlerden birisidir. Saçı tutan deride yaşanan, dermotolojik problemler, sedef hastalığı, mantar, egzama, liken hastalığı ve aşırı yağlanan deri saç dökülmesine neden olabiliyor. Problem yaşanan deride ki sorun giderilerek saç dökülmesi problemi de başarıyla tedavi edilebiliyor.
 • Yanlış Beslenme
  Günümüzde bir çok hastalığa davet çıkaran yanlış beslenme alışkanlıkları, saç dökülmesi konusunda da etkin bir rol oynamaktadır. Saç kökü canlı ve kan ile beslenen bir yapıdır. Bu nedenle kan dolaşımını bozan düzensiz beslenme, uzun süreli açlık, aşırı yağlı ve tuzlu gıda tüketimi, tek tip beslenme, karbonhidrat içeriği yüksek beslenme alışkanlıkları doğrudan saçın beslenmesi konusunda etkin rol oynamaktadır. Günümüzde sıkça tercih edilen fastfood gıdalar da saç dökülmesi konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Düzenli ve sağlıklı beslenme düzeni bu sorunu çözmek için yeterlidir. Lif içeriği yüksek, kan dolaşımına takviye edici gıdalar ile beslenerek sorunu çok pratik şekilde çözebilirsiniz.
 • Vitamin Eksikliği
  Beslenme problemi olmasa dahi saçın beslenmesi için gerekli vitamin ve minerallarin bulunmadığı bir beslenme şeklide saç dökülmesine neden olan bir diğer faktördür. B12, D vitamini, folik asit, biotin, çinko, demir gibi vitamin ve mineral eksik bir beslenme şekilden kaynaklı saç kökü beslenemez ve ömrünü tamamlayarak dökülme yaşanır. Demir eksikliğinin olmamasına rağmen demir içeren gıda tüketimi ve dışarıdan alınacak demir takviyesi saç dökülmesini durdurma konusunda yardımcı olmaktadır. Vitamin eksiklği konusunda mutlaka bir uzman doktor ile görüşülmeli ve fikir alınmalıdır.
 • Hormonal Problemler
  Menstrual döngü olarak adlandırılan adet görme konusunda düzensizlik ve gecikme yaşanıyorsa, sivilce sayısında artış varsa ve kilo alımında artış söz konusu iken yaşanan saç dökülmesi sorunu bu kategoride yer almaktadır. Adet görülmesini takip eden 2. ya da 3. gün yaptırılması gereken kan tahlili bu konuda aydınlatıcı bilgi vermektedir. Böyle bir hormonal problemden saç dökülmesi yaşanıyorsa -mutlaka bir dermotoloji uzmanı eşliğinde- hormonal tedavi ile sorun çözülebilir.
 • İlaç Kullanımı ve Bazı İç Hastalıklardan Kaynaklı Problemler
  Diabet, anemi ve troid bezi hastalıkları gibi hastalıklar ani saç dökülmesi yaşanması konusunda etkin rol oynamaktadır. Troid bezi hastalığının tedavisinde kullanılan çeşitli ilaçlar, romatizmal hastalıklar, kullanılan hormonlar, zayıflama hapları, böbrek üstü bezi hastalıkları, insülin direnci, diyabet, doğum kontrol hapları ve bazen de bu kontrol haplarının kesilmesi saç dökülmesini doğrudan etkileyen bir diğer faktördür. bu sorunun çözümü için detaylı tetkikler yapılarak araştırma yapılmasını öneriyoruz. mutlaka uzman bir doktor eşliğinde tedaviye vakit kaybetmeden başlayın. son üç ay önce geçirilen ameliyatlar, ateşli hastalıklar, ilaç toksisiteleri, kan kaybı, şiddetli travma gibi durumlarda ani saç dökülmesine neden diğer faktörlerdir.
 • Gebelik (Hamilelik) 
  Gebelik döneminde dökülmesi gereken saçların dökülmemesi nedeniyle gebelik sonrasında yaşanan saç dökülmesi durumu bunlardan birtanesidir. Bu durumda ani ve aşırı saç dökülmesi yaşanabilmektedir. Hormonal denge geri geldiğinde saç dökülmesi normal düzene geri döner ve durur.
 • Kemoterapi 
  Tedavi sürecinde dökülmeler artık daha az yaşansa da yineden saç dökülmesi ile karşılaşılmaktadır. Tedavi süreci bittikten sonra saçlar yeniden büyüme sürecine sürer ve saç dökülmesi sorunu kendiliğinden çözülmüş olur. Sorunun çözülmemesi durumlarında saç ekimi oldukça etkili bir çözüm olmaktadır.
 • Kozmetik Etkenler
  Günümüzde estetik kaygılar ile saçlar üzerinden çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaların bir çoğu içerdikleri kimyasallardan dolayı saç dökülmesine neden olabilmektedir. Saçları sıkı bağlamak, iç boneler, aşırı ısıya maruz bırakılan fön işlemleri, saç rengini açmak için kullanılan boyalar, açıcılar, düzleştirici yöntemler saça dışarıdan zarar vererek saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bu tarz uygulamaları minimum seviyeye indirerek saçları eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.
 • Aşırı Kilo Kaybı
 • Stres ve Depresyon
  En klişe saç dökülme sorununu sona bıraktık.. Stresten uzak durarak saç dökülmesine neden olan bir çok faktörü engelleyebilirsiniz. Bunu nasıl yaptığınızı bizimle paylaşarak diğer okuyucularımıza da yardım edebilirsiniz. Stresten uzak durma yöntemlerinizi yorumla paylaşmayı unutmayın!
  Depresyon, anksiyete, psikozlar ve de bunların tedavisinde kullanılan ilaçlar saçı etkileyip dökülmesine neden olan bir diğer faktördür.

kadınlarda saç dökülmesi tedavisi

kadınlarda yaşanan saç dökülmesi nedenleri yukarıda sizlerle paylaştık. bunlardan biri yada bir çoğu yaşadığınız sorun ise işte saç dökülmesi tedavileri;

 • İlaç Tedavisi
 • Saç Mezoterapisi
 • Saç PRP Tedavisi
 • Kadınlarda Saç Ekimi
  kadınlarda saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak isteyenleri şöyle alalım; kadınlarda saç ekimi

sizlerle saç dökülmesi konusunda ki görüşlerinizi ve uyguladığınız tedavileri bizlerle yorumlarda paylaşarak kadınlarda saç dökülmesi konusunda diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz. 
Eğer yazımızı beğendiyseniz; lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak ve aşağıda yorum yaparak daha fazla kitleye ulaşmamız için bize yardımcı olabilirsiniz..

Kadınlarda saç dökülmesi hakkındaki yorumlar

Kadınlarda saç dökülmesi konusu için hiç yorum yapılmamış!

İlk yorum yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yap!

Kadınlarda saç dökülmesi için yorum yap!

Sizin için bir önerimiz var!
Fiber FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları
Fiber FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları ilginizi çeker diye düşündük!