Saç Ekimi Robotu Nedir, Fiyatları, Yorumları

"Saç ekimi robotu nedir?" sorusunun tam olarak cevabı burada! Saç ekimi robotu ile ekilen saçlar çıkar mı? Saç ekimi robotu ne kadar işe yarar?
Saç Ekimi Robotu Nedir, Fiyatları, Yorumları

Saç ekimi robotu nedir? sorusunun tam olarak cevabı burada!
saç ekimi forum ziyaretçisi, saç ekimi robotu hakkında araştırma sonucu edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşmak istedik. Saç ekimi robotu nedir? Saç ekimi robotu ile ekilen saçlar çıkar mı? Saç ekimi robotu ne kadar işe yarar? Saç ekimi robotu ile saç ekiminde ağrı olur mu?

saç ekimi robotu nedir?

saç ekimi robotu, Artas firması tarafından geliştirilmiş, fue yöntemi ile saç ekimi yapan bir robottur. İlk olarak yüz üstü pozisyonda donör bölgeden köklerini tek tek alarak işleme başlıyor. Bu sırada bir operatör doktor tarafından yönetiliyor. Geniş bir ekran üzerinden mikroskoplu bir mikro fue cihazı ile saç kökleri tek tek toplanıyor. Toplanan saç kökleri bir vakum aracılığı ile özel haznelerde biriktiriliyor. Biriken saç kökleri, özel derece bulunan petrilerde ekim işlemine göre ayrıştırılarak bekletiliyor.

Ülkemizde ayrıştırma işlemi cihazın kendi sistemi ile yapılmıyor. Yardımcı doktor yada hemşireler tarafından yapılıyor! Buda saç köklerinin olası zarar görmesini engelliyor!

Lokal aneztezi ile saç ekimi yapılacak alana kanallar yine saç ekimi robotunun kolları ile; operatör doktor tarafından tek tek açılıyor. Açılan kanalların açısı, bilgisayar destekli sistem ile ayarlanıyor. Açılan kanalların yönü doğala en yakın şekilde planlanıyor.

Operatör doktorun tecrübesi burada en önemli faktördür! Kanalların açsını belirlemek tecrübe isteyen bir özelliktir!

Saç kökleri yani greftler 10.000 Kat daha yakın görüntüleniyor!
Robotik saç ekimi saç ekimi ile donör alanda yer alan greftler 10.000 Kat daha yakından görüntülenerek daha verimli şekilde toplanıyor hataya pay bırakılmıyor.

saç ekimi robotu ile ekilen saçlar çıkar mı?

Robot ile saç ekimi operasyonu işleminde fue tekniği ile alım yapılmaktadır. Kısacası klasik fue ile ekileceğinden saçların çıkma olasılığı fue saç ekimi sonuçları ile aynıdır. saç ekimi konusunda doğal sonuçlar için daha önceki yazılarımızda neler yapılmalı ve saç ekimi merkezlerine düşen görevler nelerdir konumuzda bahsetmiştik.

saç ekimi robotu ne kadar işe yarar?

Robot ile fue saç ekimi tekniği daha hızlı ve güvenilir yapılıyor gibi olsa da işin aslı öyle değil. Robot yönetimi bilgisayar başında oturan bir operator doktor ile yapılıyor. Robotun hızı ve ucun kalınlığı tamamen bu operatorun kabiliyetine bağlıdır. Robotun fue için kullanığı punchların desteklediği kol çelik alaşımlı bir yapıya sahip. Hal böyle olunca da bir insanın el hassasiyetine sahip olmasa da ayarlanabilir bir hassasiyet ile fue tekniği ile alım yapılabiliyor.. Bu nedenle robotik teknoloji günümüzde halen kabul görmüş bir saç ekimi tekniği değildir. Operator doktor ile robotik saç ekimi yapılan ve saç ekimi doktoruna güvendiğiniz bir saç ekimi merkezinde gönül rahatlığı ile robotik saç ekimi yaptırabilirsiniz. Karar sizin.

Saç Ekimi Robotu Nedir, Fiyatları, Yorumları hakkındaki yorumlar

Saç Ekimi Robotu Nedir, Fiyatları, Yorumları konusu için hiç yorum yapılmamış!

İlk yorum yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yap!

Saç Ekimi Robotu Nedir, Fiyatları, Yorumları için yorum yap!

Sizin için bir önerimiz var!
Tıraşsız Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları
Tıraşsız Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları ilginizi çeker diye düşündük!