Saç ekimi yaptırmak caiz midir? Caiz değil midir?

Saç ekimi yaptırmak caiz midir? Caiz değil midir?

Merhaba değerli saç ekimi forum ziyaretçisi, 

Günümüzde saç dökülmesi erkeklerin en büyük sorunlarından birtanesi ve bunun tek kalıcı çözümü saç ektirmekten geçiyor. Hal böyle olunca birçok erkek saç ekimi merkezlerinin kapısını çalıyor ve saç dökülme sorununa çözüm için saç ekimi yaptırmayı tercih ediyor. Ama büyük bir çoğunluğu müslüman olan ülkemizde akıllara gelen bir soru oluyor!

saç ekimi caiz mi?

işte tam burada saç ekimi forumları saç ekimi caiz midir? saç ekimi caiz değil midir? gibi sorulara yanıt veriyor. Üstetlik tüm kaynaklarımız dini görüşlere dayanarak mantık çerçevesi dahilinde yanıtlanıyor.

saç ekimi herkesin bildiği gibi basit bir anlatım ile insanın kendi saçından alınan köklerin yer değiştirmesi kellik tedavisi yada saç dökülmesi tedavisi olarak sunuluyor. Yani içerisinde haram olan hiçbir sakıncalı durum barındırmıyor. Tabi ki bazı tedavi yöntemleri dışında! Biz saç ekimi forumları olarak hangi yöntemler ,caiz saç ekimi yöntemi ve neden caiz olduğu üzerine odaklanarak sizinle bu yazımızı paylaşıyoruz.

saç ekimi, caiz midir?

saç ekimi, genel olarak içerdiği teknikler ve kullanılan malzemeler gereğince caiz bir yöntemdir. saç ekimi sırasında kullanılan malzemeler steril, içerisinde domuz ve domuz ürünü kullanılmayan araç ve gereçler ile gerçekleştirilir. saç ekiminin uygulanmasını engelleyen hiçbir dini engel söz konusu değildir. Aşağıda saç ekimi teknikleri ve kullanılan araçların ve ilaçların içeriklerini bulabilirsiniz. 

saç ekimi insanın kendi saçlı dokusunun yer değiştirmesi olduğu için dini açıdan hiçbir sorun teşkil etmemektedir. insanın kendi dokusundan alınan organ yada dokular aracılığı ile yapılan cerrahi operasyonlar dinimizce uygundur. Bu anlamda hiçbir dini engel bulunmamaktadır. aşağıdaki videolar aracılığı ile de dini sorulara cevap bulmak mümkündür.

saç ektirmek caiz midir? 

Sosyal Doku Vakfından Nureddin Yıldız oldukça net şekilde saç ektirmek caiz midir sorununa yanıt veriyor. İzlemekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Yine Ebubekir Sifil Beyin görüşlerine kulak kabartmakta fayda var. Saç ekimi nedenlerine göre saç ekimi caiz midir sorusuna kendi yorumuyla yanıt veriyor.

Diğer görüşlere sahip din hocalarına göre saç ektirmek caiz değildir. Mesela FM TV youtube kanalında yer alan bazı hocalara göre saç ektirmek caiz değildir. Yine Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Ünlü'ye göre saç ektirmek caiz olmayan işlemlerden birisidir.

saç ektirmek caiz midir?

saç ekimi forumları görüşü:

saç ektirmek saç ekimi forumlarına göre caizdir. çünkü insanın kendisinden alınan organların ve dokuların nakil edilmesi,  daha insani şartların ve kendini iyi hissetme konusunda ki etkisi şükretme yetisine önemli katkı sağlamaktadır. İnsanın kendini sevmesine olumlu etki sağlayan saç ektirmek, saç ekimi forumlarına göre de caizdir.

dinayet işleri görüşü:

Hz. Peygamberin (s.a.s.) saç eklemeyi ve ekletmeyi yasakladığı yönündeki rivayetler sahih kaynaklarımızda yer almaktadır (Buhârî, Libâs, 83; Müslim, Libâs, 33). Konuyla ilgili hadisleri değerlendiren İslam âlimleri, bir kimsenin, saçına başkasının saçını eklemesini veya başkasının saçından imal edilen peruğu takmasını caiz görmemişlerdir. Çünkü bu gibi işlemlerde saygın olan insanın bir parçası kullanılmaktadır ki; bu, zorunlu hâller dışında caiz değildir. Ancak insan saçı dışında ipek, iplik, yün ve benzeri maddelerden yapılmış peruğun takılmasını, fakihlerin çoğunluğu caiz görmektedir. (Kâsânî, Bedâi’, V, 125 v.d.; İbn Kudâme, el-Muğnî, I, 107; İbn Nüceym, el-Bahr, VI, 133).
Günümüzde cerrahi bir operasyon olarak yapılan saç ekimi uygulaması ise kişinin kendi saçının alınıp saç kaybına uğrayan bölgeye nakledilmesi şeklinde olduğundan söz konusu yasak kapsamında değildir.

saç ekimi forumları dini konularda hüküm verme ve karar verme konusunda sadece yardımcı olmaktadır. Son kararı kendinizin vereceğine inanarak; saç ekimi yaptırmak isterseniz saç ekimi merkezleri konumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Etiketler:
saç ekimi, saç ekimi forum, saç ekimi fiyatları, saç ekimi istanbul, saç ekimi tavsiye, saç ekimi ekşi, saç ekimi tavsiye istanbul, istanbul saç ekimi merkezleri, dhi saç ekimi video, kadınlarda saç ekimi, fue saç ekimi, dhi saç ekimi fiyatları 2019, saç ekimi caiz mi, saç ekimi caiz midir, saç ektirmek caiz midir, saç ekimi yaptırmak caiz midir, saç ektirmek caiz mi,

Saç ekimi yaptırmak caiz midir? Caiz değil midir? hakkındaki yorumlar

Sende Yorum Yap!

Yorumlanıyor..
Lütfen Bekleyiniz!
Yorumlandı!
Onaylandıktan sonra yorumunuz yayınlanacak.
Sorun Oluştu!
Lütfen daha sonra yeniden yorum yapınız!