Saç Klonlama Teknolojisi Nedir, Fiyatları, Yorumları

Saç klonlama, saç klonlama ile saç ekimi, oto saç klonlaması hakkında saç ekimi forum sitesinde bulunan içeriğin yer aldığı bölümdür. Saç klonlama hakkında ki içeriğe ulaşabilirsiniz. Saç klonlama
Saç Klonlama Teknolojisi Nedir, Fiyatları, Yorumları

Saç klonlama ile saç ekimi mümkün mü? Eğer mümkün ise "saç klonlama ile saç ekimi" nasıl yapılır? sorusunun yanıtı işte saç klonlama yazımızın detaylarında. Oto saç klonlaması nedir?

Merhaba değerli saç ekimi forumu ziyaretçisi, uzun zamandır üzerinde çalışma yaptığımız yüzlerce soru aldığımız saç ekimi sektöründe devrim yaratacak bir konu ile karşınızdayız: Saç Klonlama!

Saç klonlama ile saç ekimi, saç klonlaması mümkün mü? Saç klonlama yaparak saç ekimi yapılabilir mi? Saç klonlaması nedir? Saç klonlama hakkında ki herşeyi bu yazımızda bulabileceksiniz. Saç klonlama ile saç ekimi devrim yaratacak bir yenilik mi? Saç klonlama ile saç ekimi nasıl yapılır? Oto saç klonlama ile saç ekimi nedir?

Saç Klonlama

Saç klonlama, ektraselüler matrix isimli materyalin kullanımı ile uygulanması planlanan yöntemle doku üretimi tetiklenerek hücrenin modellemesinin yapılması sağlanmaktadır. Saçlı hücre dokusu yaratılışı gereği, kökten canlı olup, devam eden kısmında ise cansızdır bir yapıdır. Bu nedenle insan vücudunda koplayanması en zor doku hücresidir. Zorluğunu daha net anlatmak için bir kalp hücresi, saçlı doku hücresine göre çok daha kolay kopyalanabilir dersek anlatabiliriz diye düşünüyoruz. 
Durum bu kadar zor ve mümkün olduğunca dikkat ve uzmanlık gerektiren saç klonması hakkında yaptığımız bilimsel araştırmalar ortaya koydu ki uzun yıllar daha bu teknoloji için beklemek gerekecek. Devrim niteliğinde ki bu gelişme önümüzdeki yıllarda klinik çalışmalarını tamamlayacak ve herkes tarafından ulaşılabilir olacak. Peki bu gelişmeyi beklemek mi gerekli yoksa; istanbul saç ekimi merkezleri yazımızda listelediğimiz saç ekimi merkezlerinden birini seçerek saç ekimi yaptırmak mı mantıklı? bu sorunun cevabı aslında tamamen sizde gizli durumda. Yıllarınızı klinik bir çalışmanın bitmesini bekleyerek saçsız geçirmek mi yoksa saç ekimi yaptırıp bir daha dökülmeyecek saçlara sahip olmak mı sorusuna en iyi cevabı siz vereceksiniz kendiniz için. Bizim görevimiz tüm bilimsel çalışmaları size tüm çıplaklığı ile atarmak. Nihai karar tabiki sizlere ait. 

Klonlama kelime anlamı itibariyle “kopyalama” demektir. Tıbbi anlamda klonlama ise gen, hücre veya canlı dokuların belli yöntemlerle kopyalanarak çoğaltılması olarak özetlenebilir. Ancak klonlamanın hücre tedavisi ile doğrudan bir alakası yoktur. Klonlama çok farklı ve önemli bir araştırma yöntemidir. Koyun Dolly ile hayatımıza giren ve uzun yıllardır araştırmaları devam eden klonlama yöntemleri pek çok ülkede ahlaki ve sosyal sebeplerle yasaklanmıştır. Ancak hastalıkların tedavisinde kullanılması veya estetik amaçlı uygulamalar için geliştirilmesi yönünde bir engelleme yoktur. Yasaklanan sadece birebir bir canlının yada insanın kopyalanmasıdır. Bu nedenle insana ait uzuvların bir kısmının kopyalanması, üretilmesi ve klinik olarak uygulanmasını kapsayan herhangi bir yasak yoktur. Öyleki; bilim adamları, kopan kulak kepçesi kopyalanan ve canlı üretinde gelişmesini sağladıktan nakil işlemlerini başarılı şekilde yapmaya devam etmektedir. Saç klonlama da buna benzer bir uygulama olduğu için herhangi bir yasak kapsamında değildir.

Saç klonlama sadece saç köküne özel geliştirilen ve saçların yeniden çıkmasını sağlayan bir çeşit saç ekim yöntemi olarak kabul edilir ve uygulanmasında ahlaken bir sakınca yoktur. Tıbbi ve teknolojik gelişmelerin paralel seyrettiği günümüzde her türlü sağlık sorunu ve estetik amaçlı uygulama için yeni yöntemler geliştirilmekte ve bu alanda çok ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Saç klonlama estetik amaç gütse de yapılan işlem tamamen tıbbi bir uygulamadır ve tıbbi bilgi gerektirir. Genetik ve doku mühendisleri ile tıp doktorlarının birlikte çalışması sonucu geliştirilen saç klonlama yönteminde, kişiden alınan örnek saç kökü laboratuvar ortamında bazı uygulamalar sonucu kopyalanarak, kişiye ekime müsait hale getirilir.

Saç Klonlama ile Saç Ekimi Mümkün mü?

Saç klonlama, hücrelerin modelleme yani kopyalanma yöntemi ile taze doku üreterek yeniden uzamasını sağlar. Ayrıca mevcut saçların da kalitesi artarak dökülmesi engellenmiş olur. Ancak saç klonlama konusunda bilimsel çalışmalar hali hazırda devam etmektedir. Bu konuda yapılan çalışmaların önümüzdeki yıllarda sonuçlanacağı ve tek bir kıl kökünden binlerce kıl kökü elde edilebileceğini açıklayan bilim adamları, hücre tedavisi temel prensiplerine göre gerçekleştirilen bu işlemin sadece saç ekimi uygulamalarında değil, farklı estetik operasyonlar için de umut olacağını belirtmektedir.

Saç ektirmek isteyen ancak yeterli donörü veya nakle uygun kıl kökü olmayan kişiler için mucizevi bir çare olan saç klonlamanın, son halini alıp tüm Dünya’da uygulamaya geçildiğinde tıbbi bir devrim yaratacağı ise tartışmasızdır. Saç klonlaması şuanda klinik olarak test edilen, başarılı sonuçlar kadar başarısız sonuçlarında alındığı bir araştırmadır. Kesin olarak saç klonlaması ispatlanarak tedavi yöntemi olarak uygulanmamaktadır. Bu konu yanıltıcı ve aldatıcı bilgilere inanmayınız. Klinik olarak araştırmalar sürmekle birlikte şuanda dünyanın hiçbir saç ekimi merkezinde yada saç ekimi kliniğinde uygulanmamaktadır.

 

Saç Klonlaması için Alternatif Çözümler Var!

Bugün için saç klonlama konusundaki gelişmelerin son halini alması beklenirken, saç dökülmesi ve kellik için farklı yöntemlerin geliştirilmesine ve uygulanmasına da devam edilmektedir. En çok uygulanan ve tercih edilen yöntem olan saç ekimi, ensede bulunan sağlıklı ve nakle uygun saçların alınarak dökülen alana transfer edilmesi yolu ile gerçekleştirilir. Saç ekimi konusunda uygulanan birkaç farklı teknik ile saç dökülmesi ve kellik sorununa kalıcı çözümler bulmak mümkündür. Güvenilirliği kanıtlanmış saç ekimi tekniklerini tercih etmekte fayda var!

Alternatif saç ekimi tekniklerine göz atmak isterseniz sizi böyle alalım;

diğer yazılarımızı anasayfadan takip edebilirsiniz.

Saç Klonlama Teknolojisi Nedir, Fiyatları, Yorumları hakkındaki yorumlar

Saç Klonlama Teknolojisi Nedir, Fiyatları, Yorumları konusu için hiç yorum yapılmamış!

İlk yorum yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yap!

Saç Klonlama Teknolojisi Nedir, Fiyatları, Yorumları için yorum yap!

Sizin için bir önerimiz var!
Fiber FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları
Fiber FUE Saç Ekimi, Nedir, Fiyatları, Yorumları ilginizi çeker diye düşündük!